×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ مرداد - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش خبرنگار مهر ، هفته گذشته کنفدراسیون هندبال آسیا که پیش از این با برگزاری مسابقات قهرمانی هندبال جوانان آسیا در ایران موافقت کرده بود به طور رسمی این میزبانی را تائید کرد اما نکته جالب در این تائید، اعلام نام شیراز به عنوان میزبان بود این در حالی است که شنیده شده ایران رسما این شهر را به عنوان میزبان به آسیا معرفی نکرده است و مسئولین کنفدراسیون هندبال آسیا خود تمایل به برگزاری این رقابت ها در این شهر دارند!

طبق گفته رئیس فدراسیون هندبال این شهر به طور قطعی میزبان این رویداد نیست، اما انتشار نام آن در سایت آسیا در شرایطی که علیرضا پاکدل رئیس وقت فدراسیون از استان فارس به تهران آمده است این مسئله را به ذهن متبادر می کند که آیا در پس پرده معرفی این شهر حمایت های رئیس فدراسیون وجود دارد?
علیرضا پاکدل در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه « آیا شما برای دادن امتیاز میزبانی به شهر خودتان حمایت کرده اید؟»، گفت: ما ظرفیت های متعددی در هندبال کشورمان و در استانهای مختلف داریم. در این بین دو استان آذربایجان شرقی و فارس درخواست میزبانی را با توجه به سالن مناسب و شرایط خود برای این رویداد داده اند. این مسابقات شش سال قبل به میزبانی آذربایجان شرقی برگزار شده بود. هندبال آسیا هم طبق سیاست جدید خود تمایل دارد تا میزبانی به شهر دیگری سپرده شود که تاکنون میزبان مسابقه ای نبوده تا شهرهای مختلف یک کشور از امتیاز این میزبانی ها بهره مند شوند.

وی افزود: داستان این میزبانی تنها این بوده و ما به هیچ عنوان سفارش و توصیه ای برای معرفی این شهر نداشتیم. شک نکنید و مطمئن باشید که در فدراسیون من چنین اتفاقاتی نخواهد افتاد و به هیچ وجه، هیچ شهر، دسته یا باند و کمیته ای نسبت به ما بقی برتری نخواهند داشت. هر شهر و هر استانی که برای میزبانی این رویداد شایسته باشد امتیاز میزبانی را خواهد گرفت. حتی در چینش کمیته ها نیز از پهنه سراسر کشور و از نفرات شایسته استفاده کرده ایم.

رئیس فدراسیون هندبال خاطرنشان کرد: این رقابت ها یک بار در استان آذربایجان برگزار شده بود، آیا اگر ما باز هم میزبانی را به این استان می دادیم، به جانب داری از این استان محکوم نمی شدیم! اینکه نمی شود بعد از شش سال که شهری میزبان بوده باز هم رقابت ها را در همان رده سنی و در همان شهر برگزار کنیم و این فرصت را به دیگر شهرها ندهیم.

پاکدل ادامه داد: با این حال ما برای معرفی شهرهایی که اعلام آمادگی کرده اند با آسیا مکاتبه کرده ایم و به طور قطع مسئولین آسیایی برای بررسی شرایط میزبانی از امکانات هر دو شهر بازدید خواهند کرد و بعد از آن تصمیم خواهند گرفت که کدام شهر میزبان رسمی مسابقات قهرمانی هندبال جوانان آسیا در ایران خواهد بود.

مسابقات هندبال قهرمانی جوانان آسیا جولای سال ۲۰۲۰ به میزبانی کشورمان برگزار خواهد شد.

منبع این مطلب

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true